Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Czym jest Zoom?

Autorzy podręcznika Andrzej Jacek Blikle oraz Tomasz Cichocki składają w tym miejscu serdeczne podziękowanie pani Wioletcie Fabryckiej za jej trud włożony w redakcyjną korektę naszego tekstu. Pozwalamy też sobie mieć nadzieję, że Szanowni Czytelnicy zechcą się dzielić z nami swoimi uwagami i oczekiwaniami, czego się od nas na temat Zooma dowiedzieli, lub też czego się nie dowiedzieli. Można do nas pisać na adresy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Będziemy wdzięczni za wysyłanie listów na oba adresy równocześnie.

Z myślą o czytelniku, który nie lubi czytania z ekranu komputera, przygotowaliśmy też wersję podręcznika w PDF, która po wydrukowaniu może stać się lekturą do poduszki. Tego czytelnika informujemy też, że nasz podręcznik w PDF, tak jak i ten na niniejszej witrynie, będzie okresowo aktualizowany, by lepiej dopasowywać go do bieżących wersji platformy Zoom. Aby pobrać jego najnowszą wersję klikniej w Pobierz.

A teraz ad rem!

Platforma Zoom — podobnie jak inne platformy komunikacyjne, takie jak np. Skype czy Google Meet — służy do odbywania wieloosobowych spotkań on-line w taki sposób, że uczestniczące osoby mogą się widzieć i słyszeć, co najmniej na linii wykładowca ⇒ słuchacz, a czasami też i obustronnie. Każda taka platforma wyróżnia dwa rodzaje użytkowników:

  1. gospodarz spotkania (host), który może mieć współgospodarzy (cohosts),
  2. uczestnicy.

Spotkania na platformie Zoom mogą się odbywać w dwóch trybach:

  • Meeting (spotkanie) — formuła zalecana dla spotkań od kilku do dwudziestu kilku osób; na spotkaniach wszyscy uczestnicy mogą zabierać głos i być widoczni,
  • Webinar (szkolenie) — formuła zalecana dla większych grup; na szkoleniach w zasadzie widoczny jest jedynie prowadzący szkolenie (gospodarz), a uczestnicy zadają pytania na piśmie.

Wybór rodzaju spotkania zależy jedynie od gospodarza.

Aby wziąć udział w spotkaniu na platformie, dobrze jest się na niej zarejestrować. A o tym, jak to zrobić, można przeczytać na stronie Rejestracja w aplikacji Zoom.