Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

openNexus

Kim jesteśmy? 
Jesteśmy ludźmi, którzy zawsze pragnęli pracować z pasją, w atmosferze nastawionej na rozwój, z silnym moralnym kompasem wspólnie wskazującym nam drogę.

Od 2009 roku razem tworzymy openNexus
Naszym flagowym produktem jest platformazakupowa.pl - narzędzie umożliwiające przeprowadzanie elektronicznego procesu zakupowego, zgodnego z ustawą PZP, regulaminowego, a także biznesowego. Jest ono przydatne nie tylko dla zamawiających (kupców), ale i dla wykonawców (dostawców), którzy szukają popytu na swoje usługi.

Kolejnym naszym przedsięwzięciem jest fundacja Kreatywni dla Przyszłości, gdzie koncentrujemy się na przemianach niezbędnych w edukacji, a tym samym na przyszłości kolejnych pokoleń. Więcej o fundacji przeczytasz na stronie: 
https://kreatywnidlaprzyszlosci.pl/

Chcesz dowiedzieć się o nas więcej? 
Zapraszamy do pobrania naszego bezpłatnego ebooka, dostępnego na stronie turkusowerewolucje.pl
 
W książce między innymi odkryjesz:
 
POCZĄTEK 
Zgłębisz proces tworzenia firmy od zaplecza, poznając motywacje, które towarzyszyły jej założycielom. Odkryjesz, jak z firmy z siedzibą nad garażem stworzyliśmy organizację o solidnej pozycji na rynku. Opowiemy Ci o naszych trudnościach, takich jak bankructwo, ale także o sukcesach, które pozwoliły nam dotrzeć do miejsca, w którym jesteśmy teraz.

AUTOKRACJA 
Poznasz koncept kolorów osobowości (DISC lub, jeśli wolisz kolorowe określenia: żółty, czerwony, zielony, niebieski) i zrozumiesz, jak wpływają one na pracę oraz postrzeganie innych współpracowników. Zrozumiesz, dlaczego Twój szef podejmuje decyzje, nie licząc się z opiniami innych. Opowiemy Ci o pięciu przełomach w firmie, które doprowadziły do zmiany modelu z pomarańczowego na turkusowy.

KOLORY ORGANIZACJI 
Przedstawimy Ci klasyfikację różnych kultur organizacyjnych. Przeczytasz o doświadczeniach naszych pracowników w różnych firmach, z którymi być może się utożsamisz. Zrozumiesz, dlaczego w jednym miejscu pracy czujesz się lepiej niż w innym.

SYSTEM WARTOŚCI 
Poznając już kolory organizacji i proces przejścia do modelu turkusowego, zgłębisz motywacje i system wartości, który nam towarzyszy. Przekonasz się, że turkus jest możliwy tylko przy współpracy z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości. W tym rozdziale poznasz swój "kolor", czyli zdefiniujesz miejsce, w którym chciałbyś być i pracować. Zrozumiesz, dlaczego wartości są tak kluczowe dla osiągnięcia satysfakcji z życia.

KRYZYS 
Każda rewolucja ma swoje ofiary. Zmiana modelu zarządzania była dla niektórych nie do zaakceptowania. Turusowe firmy, choć skupiają się na ludziach i współpracy, borykają się także z wyzwaniami, takimi jak trudność w utrzymaniu równowagi między autonomią pracowników a koordynacją działań czy brakiem klarownej struktury, która bywa niejednokrotnie źródłem nieporozumień. W tym rozdziale poznasz wszystkie niedoskonałości turkusowego modelu zarządzania.

WSKAZÓWKI 
  • Dlaczego zmieniamy pracę? 
  • Jak pracować efektywnie? 
  • Czy sprzedawca może pracować bez prowizji? 
  • Jak pracownicy mogą wpływać na procesy w organizacji? 
  • Czy Open Nexus się sprzeda?
Na te i inne pytania odpowiadamy w ostatnim rozdziale.
 
Przypisy:
[1] Strona naszych produktów: openNexus - Platforma zakupowa do przetargów
[2] Strona o naszych przemianach:  Strona Główna - Turkusowe Rewolucje
[3] Strona Fundacji Kreatywni dla przyszłości:  Strona główna - Kreatywni dla Przyszłości (kreatywnidlaprzyszlosci.pl)