Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Michał Leśniak, Zarządzanie projektami - filozofia Agile; 13 mar 2014

Żyjemy w bardzo dynamicznie zmieniającym się środowisku. Klasyczne, kaskadowe sposoby zarządzania projektami coraz częściej nie pozwalają osiągnąć sukcesu projektu. Aby go osiągnąć, organizacje chcą stać się bardziej zwinnymi.

Filozofią stawiającą tradycyjny sposób zarządzania projektami „do góry nogami” po to, żeby projekt mógł osiągnąć sukces, jest Agile.
Na czym polega? Kiedy warto ją stosować? Co to jest AgilePM? Jak ma się do SCRUM-a? Jak połączyć ze sobą różne podejścia do zarządzania projektami? Wreszcie, który Agile jest najlepszy dla moich projektów? Oraz czy demokracja sprawdza się w zarządzaniu projektami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedyskutujemy podczas spotkania.

Pobierz prezentację

A oto co napisał po tym spotkaniu jeden z uczestników:

W nawiązaniu do tematu dzisiejszej prezentacji pozwalam sobie przesłać do Pana Profesora dodatkowe materiały i linki. Zamieszczenie ich pod materiałem z dzisiejszej prezentacji pozwoli uczestnikom na pełniejsze poznanie dwóch przedstawionych podejść projektowych Agile: Scrum oraz APM.

Materiał Scrum’owy przesyłam w dwóch wersjach językowych — polskiej i angielskiej gdyż wersja oryginalna jest pełniejsza w szczegółach. Dodatkowo przesyłam artykuł W. Royce, który przedstawia prawdę o podejściu „wodospadowym” i link. Może ktoś z uczestników przeczyta cały artykuł i będzie znał prawdę o nim.

 Łączę wyrazy szacunku

 Tomasz Chłopaś

 przede wszystkim praktykujący kierownik projektów, ale także certyfikowany kierownik projektów m.in. w podejściu Agile Project Management