Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Andrzej Jeznach, Sztuka życia — Natural life management; Prószyński i S-ka 2016

Książka Andrzeja Jeznacha pomaga przywrócić sens życia zarówno tym przedsiębiorcom i menedżerom, których powaliły niepowodzenia, jak i tym, którzy w przekonaniu własnego sukcesu biegną w hedonistycznym kieracie z nadzieją, że gdzieś za horyzontem czeka na nich „dobre życie” — wyśniony świat pozbawiony codziennej traumy, lęku i niepewności jutra. Niestety wielu z nich do tej krainy nigdy nie udaje się dotrzeć. Umierają przedwcześnie lub dosięga ich wypalenie, które odbiera chęć do dalszego życia i pracy.

Zawodowa droga Andrzeja nie była łatwa. Dwukrotnie wspinał się na szczyt i dwukrotnie spadał z przyczyn leżących całkowicie poza nim. Przeżył traumę, zwątpienie i lęk o przyszłość. Ale te właśnie bolesne doświadczenia pozwoliły mu zrozumieć, że „dobre życie” — które tak wielu odkłada na później — należy zacząć realizować już dziś.

„Sztuka życia” to autorski poradnik takiego kierowania własną teraźniejszością i przyszłością, które pozwala na uniknięcie wielu bolesnych doświadczeń będących najczęściej wynikiem zbyt wąskiego pojmowania celu naszego biegu ku stale oddalającemu się szczęściu. To sztuka zrównoważenia potrzeb duchowych i cielesnych, codziennych i perspektywicznych w kontekście zarówno osobistym jak i biznesowym. To idea w pełni autorska, ale też oparta na dogłębnej lekturze klasyków filozofii i teologii.

Zachęcam do lektury, bo ta książka niejednemu już pozwoliła wydobyć się z wypalenia, a z pewnością wielu jeszcze przed nim uchroni.