Można inaczej Andrzej Jacek Blikle

                                                                                                                                 

 

 

 

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Jacek (Jac) Jakubowski, Współpraca oparta na empatii; 20 lutego 2020

Od kilku lat tworzę SPOŁECZNĄ KOALICJĘ NA RZECZ WSPÓŁPRACY OPARTEJ NA EMPATII. Z różnych powodów zjawisko empatii stało się centralnym pojęciem, wokół którego odbywały się spotkania, INSPIRATORIA i dwa już FESTIWALE p.n. EMPATIA W DZIAŁANIU. W tym roku, przygotowując III FESTWIAL, postanowiliśmy skoncentrować się na współpracy, pamiętając oczywiście o empatii.

Mądrzy badacze i myśliciele twierdzą, że to dzięki współpracy zbudowaliśmy kulturę i cywilizację. W nowoczesnych czasach jesteśmy nieprawdopodobnie współzależni — żyjemy, pracujemy i rozwijamy się dzięki pracy innych. Stworzyliśmy wielkie i małe organizacje, których istotą jest współpraca.

Jednocześnie jest to obszar nieprawdopodobnych trudności — rywalizacji, manipulacji, folwarcznego zarządzania. W pracy, w zespołach, ludzie przeżywają lęk, złość, budują koterie i kliki chroniące „NAS przed jakimiś NIMI”.

Na KONWERSATORIUM chciałbym podzielić się refleksjami i doświadczeniami. Chciałbym porozmawiać o dzielonej intencjonalności, sztuce uczenia się w zgranym zespole, zjawisku pomagania sobie nawzajem. Pomówimy też o synergii, synchronizacji. Oprócz teoretycznych pojęć chciałbym pokazać, jak w ramach różnych TROP-owych projektów  budujemy współpracę w dużych korporacjach, małych firmach, firmach rodzinnych, w środowiskach rolników, w NGO-sach, oświacie, środowiskach zawodowych itp. Popatrzymy też, jak współpraca może wyglądać w świecie przyszłości, który już się wyłania w teraźniejszości.

Pobierz prezentację.

Zobacz video-relację.