Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Narodziny gwiazdy

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

Wstęp wolny

 

 

Video ze spotkań przygotowuje społecznie Manufaktura Video, za co wszyscy składamy jej w tym miejscu serdeczne podziękowania. Nagrania można obejrzeć wybierając z bocznego menu właściwe spotkanie.

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Wydanie II turkusowe. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Od roku 2016 większość wykładów jest rejestrowana na video, a linki do nich znajdują się na końcu stron z relacjami z tych spotkań.

Zapraszam też do obejrzenia moich Wykładów video oraz Wypowiedzi na antenie i w Internecie.

 

NAJBLIŻSZE KONWERSATORIA

czwartek 7 listopada 2019 — Artur Nowak-Gocławski

Czy biznes jest przygotowany na prawdę?

Od wielu  lat rosną oczekiwania wobec biznesu w zakresie odpowiedzialności społecznej. Firmy dziarsko wdrażają CSR-owe  praktyki poprawiając swój wizerunek.  Liderzy firm odbierają nagrody w konkursach firm etycznych, firm zaangażowanych społecznie, dbających o środowisko.  We wrześniu 2019 r. 130 banków podpisuje ONZ-towską deklarację odpowiedzialnej bankowości. W sierpniu 2019 r. 180 liderów firm w USA w ramach Business Roundtable podpisuje deklarację o odejściu od myślenia wyłącznie interesem akcjonariuszy i spojrzeniu na potrzeby społeczeństwa, środowiska naturalnego, pracowników.

Jednocześnie co jakiś czas pojawiają się incydenty pokazujące skrajną nieodpowiedzialność branży finansowej, egoizm i brak solidarności w zakresie wspólnego rozwiązywania problemów. Z jednej strony udajemy, że stajemy się lepsi z drugiej co chwila pokazujemy tego iluzję. Czy biznes rzeczywiście jest świadomy swojej roli na świecie i chce się autentycznie zmieniać, nie myśląc wyłącznie o zyskach, czy też zmiany są  pozorne, a najlepiej gdyby ich nie było?

Porozmawiamy o tym gdzie jest prawda a gdzie fałsz. Zastanowimy się, czy pracownicy firm naprawdę chcą pracować w odpowiedzialnych organizacjach, a klienci kupować produkty takich firm? Opowiem też o tym dlaczego za-łożyłem spółdzielnię pracy,  w której działa dzisiaj 900 osób i czy warto dzielić się ze współpracownikami własnością.

czwartek 5 grudnia 2019 — Kacper Lemiesz

Streszczenie i tytuł zostaną podane w terminie późniejszym.

czwartek 9 styczna 2020 — prof. Rafał Ohme

Emo Sapiens w świecie maszyn. Jak się nie dać.

Streszczenie zostanie podane w terminie późniejszym.