Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wszystkie konwersatoria odbywają się w goszczącej nas od kwietnia 2017 r.

Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej

ul. Koszykowa 79, róg ul. Krzywickiego

w godzinach od 16:00 do 20:00

Wstęp wolny

 

 

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Państwa kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję Państwa, że na stronie Moja książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Najbliższe konwersatoria

czwartek 9 listopada 2017

Prof. Marlena Plebańska Edukacja przyszłości czyli w jakim kierunku powinny ewoluować szkoły?

Uniwersytet Warszawski / Deloitte

Na przestrzeni rozwoju ludzkości możemy zidentyfikować trzy rodzaje instytucji, które w najmniejszym stopniu uległy ewolucji — sa? to: kościoły, więzienia i szkoły. Wszystkie oparte o silną hierarchię i podporządkowanie, nie dające przestrzeni na organiczny rozwój, opresyjne i odtwórcze. Dzisiaj, w dobie gospodarki opartej na wiedzy, automatyzacji i rewolucji przemysłowej 4.0 kluczowe jest, aby szkoła pomagała jak najlepiej odnaleźć się uczniom, a co za tym idzie całemu społeczeństwu we współczesnych realiach.

Jeśli chcemy zrobić´ krok w przyszłość i wejść na wyższy poziom rozwoju ludzkiej cywilizacji, świadomości i współpracy, powinniśmy przede wszystkim skupić się na wsparciu sektora edukacyjnego w tej dziejowej transformacji. To właśnie w szkołach najbardziej potrzebny jest postęp. To w szkołach zamknięta jest dzisiaj nasza wspólna przyszłość. To tam znajduje się klucz do zrównoważonego rozwoju, dbania o dobro wspólne, budowania globalnego społeczeństwa opartego o współpracę i empatię.

Pora wymyślić edukację na nowo. Czy wiemy, jakie kompetencje są kluczowe z perspektywy jutra? Tak — wskazuje je m.in. raport “Future Work Skills 2020”. Są to przede wszystkim kompetencje społeczne i technologiczne — tzw. “human touch” — głęboko humanistyczne wykorzystanie technologii dla dobra nas wszystkich i naszej planety. Czy wiemy w jaki sposób przekształcić szkoły, żeby służyły rozwijaniu tych kompetencji? Tak — wiemy. Jest wiele przykładów placówek edukacyjnych, które już dziś starają się odpowiadać na potrzeby jutra, również w Polsce. Zapraszamy do poznania tych najlepszych praktyk i przyjrzenia się prototypowi Szkoły Jutra!

czwartek 14 grudnia 2017

prof. Rafał Ohme, Harmonia emocji i rozumu, czyli jak być EmoSapiens

Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Neuronauka pokazuje jak ważną rolę w naszym życiu, zawodowym i prywatnym pełnią emocje. Nie są słabością lecz siłą. Jesteśmy Emo Sapiens, który łączy ostry jak brzytwa umysł z mądrym, ale dzikim ciałem. Czy wiesz, że emocje zawsze poprzedzają myślenie? I dużo skuteczniej niż logiczna argumentacja dopingują do działania.

Prof. Ohme opowie o swojej najnowszej książce (i już bestsellerze) „Emo Sapiens”. O tym dlaczego potrzebujemy emocji i dlaczego wszystkie, nawet te negatywne są nam przydatne. Gdzie jest granica pomiędzy chłodną analizą, a intuicyjną decyzją. Podpowie jak zmniejszyć stres i negatywne napięcie nie tylko psychologicznie, ale również fizjologicznie. Poradzi jak mobilizować się przed ważnym wydarzeniem, a jak odciąć się od pędu myśli, kiedy tylko chcesz. Błyskawiczny reset pozwoli na złapanie oddechu, odzyskanie spokoju i przygotuje na kolejne wyzwania. Dowiedz się, co robić, by zwiększyć elastyczność mózgu, jego gotowość do zmian oraz skłonność do nieszablonowe-go myślenia. Homo Sapiens planuje byś był w dobrej formie na maturze dzieci, a Emo Sapiens – wnuków. Zainteresowanych zapraszamy! (wraz z wnukami).