Logogram strony

Myśliciel A.Rodin

Rozmiar tekstu

Najbliższe konwersatoria z TQM

Ocena użytkowników: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

 

Wszystkie konwersatoria odbywają się
w godzinach od 16:00 do 20:00
w goszczącym nas już od wielu lat
Ośrodku Rozwoju Edukacji
Al. Ujazdowskie 28 w Warszawie.

Budynek mieści się na rogu

Al. Ujazdowskich i Pl. Trzech Krzyży
po stronie hotelu Sheraton.

Wstęp wolny

 

Osoby, które chciałby otrzymywać zawiadomienia o konwersatoriach do swojej skrzynki mailowej proszone są o napisanie do mnie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na stronie Zamów biuletyn nowości można też zaprenumerować biuletyn, który będzie obejmował informacje o nowych treściach we wskazanych przez Czytelnika kategoriach tematycznych.

MOJA KSIĄŻKA

Informuję moich czytelników, że na stronie Moja książka znajduje się drugie wydanie mojej książki — teraz pod tytułem "Doktryna jakości. Rzecz o turkusowej samoorganizacji" — a także przewodniki po niej dla czytelników, którzy czy to niekoniecznie chcą zgłębiać pełną jej treść, czy też znają już wydanie pierwsze.

Zapraszam również na stronę Moje wystąpienia otwarte, na której znajdują się informacje o moich ogólnie dostępnych wystąpieniach, a także o konferencjach, które polecam.

Terminy najbliższych konwersatoriów:

czwartek 16 marca 2017 r.

Wojciech Eichelberger

Wellbeing — nowy standard troski o pracownika i strategii motywacyjnej

Pracodawcy stoją wobec kryzysu demograficznego i pokoleniowego. Zaczyna brakować  młodych pracowników przygotowanych do kwalifikowanej, umysłowej  pracy. Takich pracowników roboty nie zastąpią.

Piramida zatrudnienia powoli zamienia się w kształt grzyba. Nadchodzi silver tsunami, fala siwych głów za korporacyjnymi biurkami. Piramida struktury zatrudnienia staje na głowie — przybierając kształt grzyba, gdzie młodych jest najmniej, a starych najwięcej. Pojawia się więc konieczność utrzymania także starzejącej się kadry w dobrej kondycji pycho-fizycznej co najmniej do 65 roku życia.

Konkurencja pracodawców na rynku pracy już teraz zmusza ich do poszukiwania nowych impulsów  motywacyjnych, które sprawią, że rekrutowani młodzi pracownicy wybiorą ich firmę i w dodatku zechcą w niej na długo pozostać.

Młodzi ludzie urodzeni pod koniec 20 wieku mają do tej pory niespotykane cele i oczekiwania — nastawieni są na doświadczanie i na rozwój osobisty, a nie na posiadanie i karierę czyli preferują pozamaterialną jakość życia. Wszystko to razem już niedługo wymagać będzie od firm gruntownej weryfikacji kultury firmy, deklarowanych celów, organizacji pracy i przestrzeni pracy — a także zawartości programu szkoleń i szeroko rozumianej troski o pracownika.